faq - Jak dobrać łyżkę do zadania koparki?

Ostatnio na jednej z grup niemieckich na Facebooku padło pytanie, czy koparka o wadze 1,2 tony “pociągnie” łyżkę hydrauliczną o szerokości 120 cm. Odpowiedzi padały różne. Jak zatem operator koparki może dobrać odpowiednią łyżkę do swojej koparki?

 

Przeznaczenie łyżki

Jakie prace będziesz wykonywał? Łyżki do koparek różnią się przede wszystkim kształtem. W zależności od wykonywanych prac będziesz musiał dobrać odpowiednią łyżkę. Do kopania użyjesz łyżki podsiębiernej. Do wyrównania terenu – łyżki skarpowej. Jest to podstawowe wyposażenie koparki. Jednak niekiedy, do niektórych prac, będziesz potrzebował łyżki specjalistycznej, np. do kopania gliny, do kabli, przesiewową, czy hydrauliczną do prac skarpowych przy rowach.

 

Wielkość łyżki

Odpowiednia wielkość łyżki musi być dopasowana do tonażu koparki. Podstawowa oferta GMR-Metal podzielona jest na 8 przedziałów wagowych. Wśród nich wyróżniamy pojemność i wagę łyżki. Do danej klasy możesz dopasować teraz szerokość łyżki w zależności od rodzaju wykopu, czy to np. pod fundamenty czy pod kable albo szeroką do skarpowania.

GMR-Met Call Now Button